Wkładki 3D najczęściej stosowane są w przypadku:

Wad stóp:

Wad postawy:

Wkładki 3D mogą być dla:

Technika w służbie człowieka

Indywidualne wkładki 3D projektowane są komputerowo i frezowane w materiale wielowarstwowym, którego stopień twardości dobrany jest indywidualnie dla każdego, co pozwala na lepsze biomechaniczne i anatomiczne odciążenie stóp pacjenta. Wkładki dla stopy lewej im prawej projektowane są oczywiście oddzielnie. Badanie stóp odbywa się przy użyciu najnowocześniejszego obecnie na rynku sprzętu oraz analizy wyników badania przez fizjoterapeutę. Jego celem jest zwrócenie uwagi na indywidualne wady stóp i postawy ciała pacjenta, które to są dalej uwzględniane w procesie wytwarzania wkładek 3D.

Badanie odbywa się przy użyciu:

1. Platformy free med

Długość platformy (180 cm) zapewnia możliwość rejestracji w trakcie chodu czterech nacisków stopy na platformę w przypadku dorosłych i pięciu, sześciu w przypadku dzieci. Fakt ten oraz największa z możliwych ilość czujników przypadająca na centymetr kwadratowy platformy, zapewnia bardzo precyzyjną rejestrację nacisku stopy na platformę podczas badania:

2. Podoskan 2D

Urządzenie to daje informacje o przestrzennym ukształtowaniu wysklepienia stóp oraz pozwala na przeprowadzenie automatycznych lub manualnych pomiarów kątów oraz osi stóp. Pozwala to na bardzo dokładną analizę wysklepienia podłużnego stopy oraz ocenę konta koślawości palucha.

3. Podoskan 3D

Urządzenie to umożliwia skanowanie stopy w obrazie 3D, ale przede wszystkim skanowanie negatywów wycisków stopy w specjalnej poduszce próżniowej, które to robi się tuż przed badaniem podoskanem 3D, co czyni badanie trójwymiarowości jeszcze dokładniejszym.

4. Wideokamera

Dzięki kamerze wykonywane są zdjęcia tyłostopia, ścięgna Achillesa i podudzia w statyce (swobodna pozycja stojąca) oraz w dynamice: w trakcie skłonu w przód, przysiadu i wspięcia na palce, co pokazuje badającemu jak zachowuje się tyłostopie względem podudzia, np. czy pięta w trakcie wspięcia na palce nie ulega koślawieniu, a co dalej jest uwzględniane jest w procesie wytwarzania wkładki dla korekcji tej wady.

Wyniki badań z platformy free med, wideografii, podoskanów 2Di 3D oraz pewne korekty i uwagi zaobserwowane i wprowadzone w trakcie badania przez wykonującego je fizjoterapeutę, wysyłane są do sterowanej komputerowo frezarki, która automatycznie struga gotowe do użytku indywidualne dla każdego, trójwymiarowe wkładki. Wszystko to czyni badanie bardzo dokładnym i użytecznym.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!